Naše služby

Moderné technológie osvetlenia, fotovoltiky, a vykurovania spojené s riadením pre maximálnu úsporu a komfort

Osvetlenie

Moderné osvetlenie pre administratívu, obchod či priemysel

fotovoltika

Solárne systémy šité na mieru Vašim potrebám

Vykurovanie

Modernizácia vykurovacej sústavy so zameraním na úsporu

Meranie a regulácia

Využívajte Vaše technológie efektívne vďaka automatizácii

Benefit / Výhoda

Majte Vaše technológie pod kontrolou

Prečo nevytažiť maximum z Vašich technológii? Majte spotreby energií pod palcom. Využívajte ich efektívne a vtedy keď treba.

Tvoríme riešenia ktoré Vám zvyšujú komfort a zároveň prinášajú úspory.

Meranie a regulácia - inteligentné systémy osvetlenia a vykurovania pre vašu firmu
Inteligentná zónová regulácia vykurovania s termostatickými hlavicami Danfoss

FAQ

Výmenou klasických žiaroviek za LED je možné ušetriť bez problémov aj 90% elektrickej energie.

Pri výmene halogenidových či sodíkových výbojok sa úspora pohybuje zvyčajne medzi 20 až 60%.

A pri výmene neónových trubíc ide o úsporu zvyčajne 40 až 60%.

Pro senzorovom riadení osvetlenia treba zohľadniť viacero faktorov. Najmä čo snímate, či príspevok okolitého svetla alebo aj pohyb osôb v danom priestore. Koľko denného svetla sa do priestoru dostáva, aká je frekvencia pohybu osôb alebo vyťaženosť priestoru a nakoniec samotný počet a rozloženie senzorov spolu s daným riešením riadenia.

Vo všeobecnosti sa dá povedať, že dokážete ušetriť viac ako 30% energie stmievaním svietidiel na základe príspevku denného svetla a ďalších 70% pri detekcii pohybu.

Radi poradíme a navrhneme ideálne riešenie fotovoltiky pre vašu firmu.

Máme mnoho spoločností, ktoré si po inštalácii solárnych panelov nevedia vynachváliť ich prínos. Ide najmä o prípady, kedy si prevádzka vie vyrobenú energiu sama spotrebovať v bežnej pracovnej dome počas dňa.

Tým pádom sa nenavyšuje počiatočná investícia o batériové systémy či neznižuje cost-efekt ukladaním do virtuálnych batérií.

Pre väčšie priemyselné podniky  má zmysel zvážiť batériové úložiská s inteligentnou správou. Takéto riešenia dokážu znížiť poplatky na rezervovaných kapacitách, na kompenzáciách parametrov elektrickej siete, a dokážu využívať uloženú energiu ak je dodávaná energia zo siete príliš drahá, či dokonca obchodovať s energiu. 

Vykurovanie predstavuje 48 až 69 percent celkovej spotreby energie v domácnostiach v 24 z 28 krajín EÚ.

Spotreba energie by sa výrazne znížila ak by majitelia domov nahradili manuálne radiátorové ventily za termostatické radiátorové ventily, ktoré automaticky upravia vykurovanie na prednastavenú úroveň.

Navyše môžete vykurovaciu sústavu posunúť na vyššiu úroveň a investovať do inteligentnej zónovej regulácie. Tá Vám zabezpečí úplnú kontrolu vykurovania v jednotlivých miestnosťami a zabezpečí rôzne vykurovacie režimy, zohľadní časové rozloženie vykurovacích režimov a umožní dohľad a vzdialenú správu.

Takýmto inteligentným riešením viete zvýšiť úsporu na energiách aj o ďalších 30% a navyše získavate o mnoho vyšší používateľský komfort.

Čo o nás povedali zákazníci

“Firma naturlicht s.r.o. je vynikajúcim partnerom pre energetickú efektívnosť a kvalitu pracovného prostredia. Ich služby nám pomohli dosiahnuť úspory na energiách a zvýšiť efektívnosť. Odporúčame!”
GEO - SOLUTION, S.R.O.
naturlicht s.r.o. pre nás realizovala rekonštrukciu osvetlenia a výsledky sú ohromujúce. Naše priestory sú teraz nielen osvetlené efektívnejšie, ale aj úžasne pohodlné. Ich odborníci naozaj vedia, čo robia, a všetko prebehlo hladko. Môžem ich len vrelo odporúčať pre akýkoľvek projekt týkajúci sa osvetlenia!”
Omiris, s.r.o.
“Nemôžem inak, než srdečne odporučiť naturlicht s.r.o. každému, kto hľadá spoľahlivého partnera pre energetickú účinnosť a zlepšenie pracovného prostredia. S nimi sme získali nielen kvalitné služby, ale aj priateľov vo svete energetiky.”
Mgr. Lea Vretenárová